Medzi mikroorganizmami, ktoré sú bežne prítomné v pošve, je najdôležitejší „Döderleinov bacil” (grampozitívna fakultatívna anaeróbna baktéria), tiež nazývaná lactobacillus, pretože využíva glykogén epiteliálneho pôvodu, transformuje ho na kyselinu mliečnu a okysľuje vaginálne prostredie. Vaginálna kyslosť je jedným z faktorov, ktorý zaručuje prirodzený obranný vaginálny systém.

Vaginálne pH vyjadruje stupeň kyslosti pošvy. Je to dôležitý faktor na kontrolu vaginálnej homeostázy, pretože prispieva k vytváraniu nepriateľského prostredia pre rast mnohých mikroorganizmov škodlivých pre zdravie ženy.

Je to súbor prirodzených faktorov obrany vaginálneho systému, ako je vaginálna kyslosť, prítomnosť lyzozýmu v pošvových sekrétoch, laktoferín a sekrečné IgA a komplement makrofágov a polymorfonukleárnych neutrofilov, ktoré predstavujú imunitný systém. Zmeny normálnej rovnováhy vaginálneho ekosystému znamenajú nástup patologických procesov...

V záujme správnej hygieny genitálnej a análnej oblasti je najlepšie vyhnúť sa celému radu návykov...

Tu je niekoľko tipov pre správnu intímnu hygienu, ktorými sa treba riadiť; mnohé sú takmer základné, ale veľmi často sa stáva, že sa im venuje príliš málo pozornosti...

Bolton Group
Dostávejte zprávy ze světa Chilly: objednejte si zpravodaj!
Nechte nám svou e-mailovou adresu, abyste si mohli přečíst o novinkách v našich produktech a seznámit se s obsahem našeho magazínu.
Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat. Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat.