Nechcem ísť ku gynekológovi so svojou mamou, existujú prírodné metódy antikoncepcie?

Počítačový ukazovateľ plodnosti
Medzi prirodzenými metódami je najbezpečnejší. Je založený na každodennom hodnotení plodnosti žien. Ide o počítačové zariadenie, ktoré diagnostikuje ovuláciu: je trochu drahšie, ale diagnostikuje ovuláciu správne až na 99,6 %.

Ostatné prírodné metódy antikoncepcie sú väčšinou málo bezpečné, alebo v každom prípade vystavujú vyššiemu riziku tehotenstva.

Koitus interruptus
Spočíva vo vytiahnutí penisu z vagíny niekoľko okamihov pred ejakuláciou. Existuje možnosť, že malé množstvo semennej tekutiny obsahujúcej spermie unikne pred ejakuláciou. A ak je to pre vášho partnera tiež prvá skúsenosť, táto možnosť výrazne zvyšuje riziko tehotenstva.

Ogino-Knausova metóda nebo periodická abstinencia
Je založená na výpočte plodných dní ženy: v tom čase sa treba vyhnúť pohlavnému styku. Kritické údaje sa počítajú podľa rytmu menštruačného cyklu. Táto metóda sa považuje za málo bezpečnú.

Billingsova metóda
Je založená na kontrole hustoty cervikálneho hlienu, ktorý má v plodných dňoch tendenciu zosvetľovať. Táto metóda sa považuje za málo bezpečnú. A je tiež pomerne prácna.

Bazálna telesná teplota
Spočíva vo vaginálnom alebo rektálnom meraní meraní telesnej teploty po prebudení, pretože teplota sa mení s ovuláciou.

Okrem prirodzených metód antikoncepcie je správne zhodnotiť aj umelé metódy, aby sme získali jasný a úplný obraz: sú to mechanické metódy, chemické metódy a hormonálne metódy.

V každom prípade, hoci je ťažké pustiť sa do sporu s rodičmi, je nutné absolvovať odborné návštevy u gynekológa a mať s touto osobou vzťah vzájomnej dôvery.
Facebook
Twitter

Spoznajte všetky farby značky Chilly

Gél Chilly

Gél Chilly

Viac
Chilly Pocket GÉL intímne obrúsky

Chilly Pocket GÉL intímne obrúsky

Viac
Chilly Delicate

Chilly Delicate

Viac
Chilly Pocket DELICATE intímne obrúsky

Chilly Pocket DELICATE intímne obrúsky

Viac
Chilly Antibacterial

Chilly Antibacterial

Viac
Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intímne obrúsky

Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intímne obrúsky

Viac
Chilly Soothing

Chilly Soothing

Viac
Bolton Group
Dostávejte zprávy ze světa Chilly: objednejte si zpravodaj!
Nechte nám svou e-mailovou adresu, abyste si mohli přečíst o novinkách v našich produktech a seznámit se s obsahem našeho magazínu.
Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat. Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat.