Moja mama ma neustále stresuje umývaním, keby bolo podľa nej, musela by som sa umývať každých 5 minút, má pravdu?

Vzťah k telu, a teda aj primeraná starostlivosť a hygiena, sú nutnou súčasťou telesného i duševného zdravia. Počas puberty a dospievania je bežné, že dokonca aj hygiena je predmetom konfliktu medzi matkou a dcérou, alebo je u dievčat i chlapcov dovedená do extrémov: buď príliš veľa, alebo príliš málo.

Tu sú niektoré pravidlá, ktoré vám pomôžu nájsť správnu rovnováhu a správnu motiváciu pre telesnú starostlivosť a hygienu.
  • Starostlivosť o telo a osobná hygiena sú základom vzdelania a rešpektu k sebe samému, ale aj k druhým.
  • Zdravý životný štýl, s vhodnou stravou, obmedzenou konzumáciou alkoholu, nefajčením a dostatkom spánku, chráni telo a udržuje ho zdravé a krásne v plnom rozsahu. Nemá zmysel parádiť sa a parfumovať, ak je naše telo doslova zneužívané fajčením, alkoholom, nedostatkom spánku či potravy, čo ho otravuje.
  • Každodenná sprcha alebo vaňa, starostlivosť o vlasy a nechty, správna zubná hygiena a primeraná čistota ukazujú na zdravý vzťah k vlastnému telu a dobrú psychoemocionálnu rovnováhu.
  • Každodenný telesný pohyb zlepšuje náladu, uvoľňuje negatívne napätie, zlepšuje držanie tela a fyzickú kondíciu a udržuje zdravšiu telesnú hmotnosť. Okrem toho normalizuje hladinu adrenalínu a znižuje nepríjemný zápach paniky a stres spojený so vzostupom tohto hormónu v krvi. Výstražné feromóny, obsiahnuté v sekréte potu a maze v stave strachu, vysokej úzkosti alebo stresu, ešte viac zvyšujú našu podráždenosť a podráždenosť osôb okolo nás, čo vyvoláva pocit nepokoja, paniky alebo zjavnej nepríjemnosti.
  • Sprcha po športovaní s použitím špeciálnych čistiacich prípravkov, klinicky testovaných a s vhodným pH, dopĺňa základnú každodennú pohodu.
  • Správne čistenie a výživa pokožky zlepšujú každodennú starostlivosť, čo zvyšuje zdravé a šťastné ponímanie seba samého.
  • Používanie parfumov a dezodorantov dopĺňa, ale nenahrádza riadnu úplnú každodennú osobnú hygienu.
Facebook
Twitter

Spoznajte všetky farby značky Chilly

Gél Chilly

Gél Chilly

Viac
Chilly Pocket GÉL intímne obrúsky

Chilly Pocket GÉL intímne obrúsky

Viac
Chilly Delicate

Chilly Delicate

Viac
Chilly Pocket DELICATE intímne obrúsky

Chilly Pocket DELICATE intímne obrúsky

Viac
Chilly Antibacterial

Chilly Antibacterial

Viac
Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intímne obrúsky

Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intímne obrúsky

Viac
Chilly Soothing

Chilly Soothing

Viac
Bolton Group
Dostávejte zprávy ze světa Chilly: objednejte si zpravodaj!
Nechte nám svou e-mailovou adresu, abyste si mohli přečíst o novinkách v našich produktech a seznámit se s obsahem našeho magazínu.
Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat. Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat.