Čomu sa treba vyhnúť pre našu intímnu pohodu?

V záujme správnej hygieny genitálnej a análnej oblasti je najlepšie vyhnúť sa celému radu návykov.
  • Vyvarujte sa používania pevných mydiel na osobnú hygienu: niektoré z nich majú tendenciu k alkalickému pH, ktoré môže zmeniť viac či menej stabilné biofyzikálne vlastnosti pošvového prostredia.
  • Vyvarujte sa pravidelného používania vaginálnych výplachov a venujte pozornosť možným zraneniam pri zavádzaní kanyly.
  • Vyvarujte sa pravidelného používania syntetického oblečenia a slipových vložiek, keďže neumožňujú normálne potenie, čo podporuje zvlhnutie pokožky a podráždenie vonkajšieho genitálu. Pod vplyvom miestneho zvýšenia teploty a stupňa vlhkosti vytvárajú ideálne prostredie pre rast mnohých mikroorganizmov. Mydlá často vyvolávajú prejavy precitlivenosti, ktoré sú zodpovedné za dráždivé príznaky ľahko zameniteľné s príznakmi vulvovaginitíd.
  • Vyvarujte sa pravidelného nosenia priliehavých nohavíc alebo body, ktoré tesne obopínajú intímne partie. Výpotok z týchto oblastí vytvára v kombinácii s telesným teplom skleníkový efekt, ktorý podporuje množenie patogénov (baktérií, kvasiniek...).
  • Dajte si pozor na džínsy a farebnú bielizeň prevažne červenej a čiernej farby: farba je jedným z najčastejších alergénov.
  • V lete a v bazéne nenoste mokré plavky, pretože to môže uľahčiť nástup vaginálnych infekcií.
  • Vyvarujte sa používania nešpecifických dezodorantov, zvlášť ak sú parfumované a s alkoholom.
  • Vyvarujte sa nadmernej hygieny, aj keď správne vykonávanej vhodným prípravkom, aby ste zabránili možnému priťažujúcemu podráždeniu tkaniva.
  • Vyvarujte sa používania veľmi penivých čistiacich prípravkov, pretože môže dôjsť k poškodeniu bunkovej štruktúry genitálnych slizníc.
  • Vyvarujte sa používania silno parfumovaných čistiacich prípravkov, keďže môžu byť zodpovedné za precitlivelosť alebo alergické reakcie.
Facebook
Twitter

Spoznajte všetky farby značky Chilly

Gél Chilly

Gél Chilly

Viac
Chilly Pocket GÉL intímne obrúsky

Chilly Pocket GÉL intímne obrúsky

Viac
Chilly Delicate

Chilly Delicate

Viac
Chilly Pocket DELICATE intímne obrúsky

Chilly Pocket DELICATE intímne obrúsky

Viac
Chilly Antibacterial

Chilly Antibacterial

Viac
Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intímne obrúsky

Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intímne obrúsky

Viac
Chilly Soothing

Chilly Soothing

Viac
Chilly Pocket pH 3.5 intímne obrúsky

Chilly Pocket pH 3.5 intímne obrúsky

Viac
Chilly Ciclo

Chilly Ciclo

Viac
Bolton Group
Dostávejte zprávy ze světa Chilly: objednejte si zpravodaj!
Nechte nám svou e-mailovou adresu, abyste si mohli přečíst o novinkách v našich produktech a seznámit se s obsahem našeho magazínu.
Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat. Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat.